ARASHI ROMANIA

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
Tue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
Thu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
Mon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
Tue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
Sun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
Sun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
Sun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
Sun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
Sun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto

Ohmiya SK

Mao Inoue

KeykoYume

Olimp_Tenshi

Moony

Saito Ryu

TeeChan

AbbeyXS

Stormy_Yume

Share | 

Rules here!

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
TeeChan
Admin

PostSubject: Rules here!   Thu Apr 08, 2010 6:30 am

1. Prima şi cea mai importantă regulă: fără SPAM!* ,mai puţin la secţiunea Games & off topic xD.
2.Fără limbaj de messenger,vrem să înţelegem ceva din ce scrieţi,nu hieroglife.Prescurările sunt acceptate,dar au o limită.
3.Nu aveţi voie cu reclame la forumuri sub semnătură sau linkuri.Acestea se pot pune numai în locuri autorizate.
4.No double or triple posting,dacă doriţi să schimbaţi ceva,există butonul EDIT.
5.Dacă veţi folosi mai mult de 10 emoticoane într-un post veţi fi avertizaţi şi dacă se întâmplă de cel mult 3 ori,primiţi warn.
6.Vă rog să nu vă certaţi pe forum,dacă vă enervează un user,adresaţi-vă staff-ului forumului şi vom lua măsuri.
7. Nu furaţi nimic de pe forum! Dacă orice desen,poezie,GFX şi altele care sunt postate pe acest forum sunt luate fără permisiunea creatorului/creatoarei acei useri vor fi sancţionaţi dur.Asta dacă nu cumva autorul/autoarea v-a dat voie.
8.Nu vă abateţi de la subiect.Dacă aveţi ceva de zis puneţi "off" în faţă şi spuneţi ce aveţi de zis.
9. Titlul fiecărui topic trebuie să fie înţeles,dacă cumva se întâmplă să nu se înţeleagă explicaţi în primul mesaj pe care postaţi.
10.Să nu cumva să văd topicuri la fel! Dacă sunteţi nesiguri în privinţa unui anumit topic daţi "Căutare" să vedeţi dacă mai există vreun subiect asemenea celui pe care vreţi să-l deschideţi.
11. Semnăturile sau imaginile să nu fie foarte mari,dacă sunt de aceea există spoilerul. Limita dimensiunilor unei semnături poate fi 300x600.

Orice încălcare a regulii este pedepsită cu minim un warn şi maxim cu banatul pe o perioadă nedeterminată.

SPAM- mesaj în care apar mai puţin de 5 cuvinte.

Acestea fiind spuse vă urez Nyappy posting and have fun! ^^

Last edited by TeeChan on Sun Apr 11, 2010 10:21 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
View user profile
matsumoto
Admin

PostSubject: Re: Rules here!   Thu Apr 08, 2010 11:10 am

ooo Tee-chan vad ca ai postat regulile,nici nu se putea mai bine ^^
Arigato Gozaimasu!
(vai ce imi place avatarul tau
Back to top Go down
View user profile http://arashi-romania.weebly.com/